Jakiś czas temu, dostałem w swoje łapki moją pierwszą Figme. Wybór praktycznie natychmiastowo padł na Linka, chociaż przyznam szczerze, że miałem przyjemność pograć jedynie w Legend of Zelda: Majora's Mask. Nie zmienia to jednak faktu, że uwielbiam głównego bohatera, a sama fabuła i zastosowana grafika zmusza mnie do opróżnienia mojego biednego portfela i kupienia kolejnych tytułów. Niemniej sama figurka została zaprojektowana na podstawie gry The Legend of Zelda: Skyward Sword i postać Linka, chociaż uniwersalna dla wszystkich gier, podchodzi z innego tytułu. Tytuły na platformę Wii, niestety nie posiadam tej konsoli, ale mam nadzieję, że kiedyś uda mi się ją kupić wraz z grą.:)
Wrócę jednak do samej figurki – przeglądając oferty, starałem celować się w te, które są raczej tańsze. Głównie dlatego, że nie byłem przekonany, czy sama figurka spełni moje oczekiwania, a i też czy nie zawiodę się na producencie – Max Factory. Chciałem zobaczyć, czy mogę z czystym sumieniem kupować od nich produkty i być zadowolony. Szał na ich firmę w Internecie to jedno, ale czy naprawdę są aż tak świetni? No cóż.. zobaczcie sami.
Następnego dnia po zakupie, do moich drzwi zapukał pan kurier, zostawiając mi zwykłe, niepozorne pudełko.
Zdecydowałem
się na zakupy w sklepie online - dystryktzero.pl. I muszę szczerze przyznać, że
jestem bardzo zadowolony. Mieli cenę o 30 zł niższą niż konkurencja, a to
zawsze o 30 zł bliżej nowej gry, ha! Przesyłka przyszła do mnie ekspresowo, ale
bez jakiś szczególnych zabezpieczeń (spotkałem jedynie folie bąbelkową, żadnych
poduszek z powietrzem). Strasznie się jednak ucieszyłem widząc pudełko!
Ponieważ owinięte zostało papierem, także dosłownie czułem się jak podczas
gwiazdki.:)
Opakowanie jest dosłownie cudowne, przynajmniej moim zdaniem.:)
Widzimy na nim tytułowe niebo i chmury, a to właściwie wystarczy, żeby
zachwycić każdego maniaka serii Zeldy.
Tył opakowania pokazuje możliwe ułożenia figurki, aczkolwiek
wydaje mi się, że to pozostaje w kwestii naszej wyobraźni. Link ma artykułowane
stawy, więc możemy go ułożyć tylko tak, jak chcemy, nic nas nie ogranicza.
Chociaż za żadne skarby, gdy próbowałem, nie mogłem zmusić go do siedzenia.
Prawdopodobnie przez jego ubiór - jest wykonany z gumy, która niekoniecznie
lubi się zginać.
Emocje towarzyszące przy otwieraniu pudełka – totalnie nie
do opisania!
Tak prezentuje się sklejona paleta z całym wyposażeniem:
Muszę napisać jedno – wszelkie pozytywne opinie o
producencie, są prawdziwe. Link naprawdę cieszy oko. Z pewnej odległości
oczywiście, bo gdy się przyjrzymy, widzimy jakieś lekkie niedociągnięcia farby, natomiast
cała reszta – coś niesamowitego. Co prawda sama figurka nie ma jakiś
szczególnych detali, ale zadbano tutaj o całą resztę. Ciekawa sprawa tak przy
okazji – im mniejszy szczegół, tym staranniej wykonany, co można dostrzec
porównując chociażby kolczyki Linka, a jego zgięcie łokcia.
Co ciekawego możemy znaleźć w zestawie? Uzbrojenie naszego
bohatera, zapasowe włosy oraz twarz (zawsze mnie to bawi, też chciałbym taką
zapasową twarz dla siebie :D). Producent dołączył również ręce z różnymi
uchwytami, standardowy stojak oraz folie ochronne (prawdopodobnie do transportu).
Małe spojrzenie na detale figurki:
Wszystkie elementy wyposażenia, możemy dopasować do
pasujących otworów. Tym samym mamy możliwość układania Linka w taki
sposób, jaki tylko chcemy.
Krótko podsumowując, żeby nie robić z tego posta-książki: to
były dobrze wydane pieniądze. Jestem zadowolony z każdego elementu figurki,
całość została wykonana z dbałością o szczegóły, a i użyty materiał wydaje się
być całkiem wytrzymały. Nie mogę się doczekać, kiedy uda mi się zabrać Linka na
jakieś zdjęcia, wtedy też napiszę, czy nadal jestem zadowolony i czy ta
konkretna Figma spełnia moje oczekiwania.;)
Trzymajcie się! Miłego dnia.
Trzymajcie się! Miłego dnia.













Znam ten uczuć kiedy po obniżce zostaje Ci kasa i przybliża Ci to grę XD
OdpowiedzUsuńRise of tomb raider *przybywaj*
Super figma,figmy to super sprawa kiedys sobie kupię z takiego jednego anime o swiecie wirtualnym i atakach XD
Na razie posiadam nenodoroida ^^